KONST / Litografier / Färglitografi 9355607
nr 935 5607
Siri Derkert
(1888-1973), Sverige
Färglitografi, Siri Derkert (1888-1973), "Hoger Danske", signerad, motivet: 30x33
Siri Derkert, svensk målare och grafiker född 1888 i Stockholm, död 1973.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 19 januari 2015
kl 18:43:19
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
Siri Derkert
Läs mer om Siri Derkert